acarkon_logo_beyaz

Horozluhan Mahallesi Aşkale Sk. No 19, 42300 Selçuklu/Konya

+90 332 233 0224

bilgi@acarkon.com

Sosyal Medya

KONFORUN İZİNDEN: YAZLIK EV İÇİN MOBİLYA SEÇİMİ NASIL YAPILIR?

Tatil demek, tüm yılın yorgunluğunu atmak demek. Bu nedenle hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadan konforlu bir tatil yapabilmek için konaklayacağınız oteli iyice araştırıyor ve kararınızı bu doğrultuda veriyorsunuz. Eğer yazlık bir eviniz varsa tatilde konforu yakalamak konusunda daha şanslısınız. Tabii ki bu konuda mobilya seçimi de oldukça önemli. Peki; konforlu tatiller geçirmenizi sağlayacak yazlık evinizin mobilya seçimi nasıl olmalı? Hem şık hem de tatile uygun olabilecek mobilyalar için seçim sırasında dikkat edilmesi gerekenler nelerdir, anlatalım.

Fazlalığa İhtiyacınız Yok

Şehrin kalabalığı sizi tüm yıl boyunca zaten yeterince yordu. Şimdi arınma zamanı! Bu nedenle yazlık ev dekorasyonunda oldukça az detaya, az eşyaya yer vermek en iyisi. Örneğin ihtiyacınızdan fazla koltuk almamalı, gardırobu olabildiğince küçük boyutlarda seçmelisiniz. Mesela ihtiyacınız olmadığı halde alan boş kalmasın diye bir büfe almak yerine, bu alanda bitkiler yetiştirerek yaz mevsiminin sunduğu huzuru katlamanız mümkün.

Tasarım olarak büyük boyutlu, heybetli mobilyalar yazlık evlerde güzel dursa da tercihinizi minimal dekorasyon stiline uygun, ideal boyutlara sahip, sade tasarımlı mobilyalardan yana kullanarak alanı daha modern hatta daha geniş göstermeniz bile mümkün. AGT’nin birbirinden zengin 2018 Panel Koleksiyonu ile yazlık mekanlarınız için ideal tarzda yeni mobilyalar tasarlayabilirsiniz.

Mobilyaların Yapım Malzemesi Yazlık Evde de Önemli

Koltuk takımlarının, şifonyerin, karyolanın, yemek masasının ya da portmantonun ana yapım malzemesi, dayanıklılık açısından oldukça önemli. Yazlık evinizdeki mobilyaları uzun süre kullanmayı planlıyorsanız ana yapım malzemesinin kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. AGT Panellerle yapılmış mobilyalar dayanıklılık konusunda oldukça başarılılar; yazlık ev mobilyalarında bu malzemeden yapılmış ürünleri tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın