acarkon_logo_beyaz

Horozluhan Mahallesi Aşkale Sk. No 19, 42300 Selçuklu/Konya

+90 332 233 0224

bilgi@acarkon.com

Sosyal Medya

GÜVEN VEREN KAPILAR

Evimiz bizler için her ne kadar önemli olsa daiç dekorasyonunuz sizi ne kadar yansıtsa da evinize dair en önemli etki giriş kapısında başlar. Kapınız, dışarıdan gelen ziyaretçileriniz için hem evinize dair ilk ipucudur hem de yeni bir mekana atılan ilk adımdır.

“Kapı açıldığı yerden dolayı kıymetlidir; Açıldığı yerde kıymet varsa kıymetlidir” felsefesiyle hareket eden atalarımızın bizlere bıraktığı eşsiz kapı eserleriyle kapılara biçtiği değerin hepimiz farkında olmalıyız. Türk kültürünün yanı sıra, modern iç dekor tasarımlarına yön veren Feng Shui kültürü için de kapılar büyük öneme sahiptir. Örneğin Feng Shui kültürüne göre kapılar iyi niyete ve beklentilere açılan evin üçüncü gözü gibidir.

Kısacası, kapılar yalnızca evimizin dışarıyla bağlantısını kesen birer ahşap parçalarından çok daha fazlasıdır.

Dış Kapı Evinizi Ne Açıdan Etkiler?

 

Eğer harika bir “ilk izlenim” yaratmak istiyorsanız, harika bir dış kapıya ihtiyacınız var demektir.

Öncelikle tarzınızı ve kişiliğinizi kapılarınızda gösterebilirsiniz. Evin bütün tasarım şeması için genelde bir ya da iki çeşit kapı tarzı kullanımına dair yaygın bir yanlış inanış vardır. Oysa ki kapılarda farklı tarzlar, renkler, boyutlar kullanmak evinize kişilik katabilir. Unutmayın, kapınız evinizin geriye kalan tüm görüntüsünü tamamlayabilir, evinizin değerini arttırabilir.

Güvenlik ve dayanıklılığı unutmayalım. Ne de olsa dış kapılarımızın iki temel amacı vardır; bazı insanları davet etmek ve bazı insanları uzakta tutmak.

Kaliteli bir dış kapı komşularınızın, ziyaretçilerinizin ya da evinizi satın almak isteyenlerin ilgisini çekerken, hırsızları caydıracaktır. Oysa ki eskimiş gözüken bir dış kapı, istenmeyen misafirler için açık bir davetiyedir.

Güçlü ve sağlam bir kapı, güçlü bir caydırıcıdır; evinizin tamamen kilit altında, güvenli ve dikkatli bir şekilde korunduğunu imajını verir.

 

Güçlü çelik kapılar hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bir sonraki bloğumuzu bekleyin.

Bir cevap yazın