acarkon_logo_beyaz

Horozluhan Mahallesi Aşkale Sk. No 19, 42300 Selçuklu/Konya

+90 332 233 0224

bilgi@acarkon.com

Sosyal Medya

EVİNİZİN ŞIKLIĞI İLK ADIMDA KENDİNİ GÖSTERSİN: ANTRE DEKORASYONU

Salondan yatak odasına, mutfaktan banyoya kadar evinizdeki her alanın şık olmasına dikkat ediyor, bu doğrultuda ev dekorasyonu trendlerini takip ediyorsunuz. Peki, sizin ve misafirlerinizin evinize “Merhaba” dediğiniz nokta olan antre dekorasyonu? Şık, dikkat çekici ve samimi bir karşılama yapmanıza yardımcı olacak antre dekorasyonu nasıl olmalı, anlatalım.

Dekorasyona Zeminden Başlayın

Antrede zemin dekorasyonu bir kilim koyularak geçiştirilir. Oysaki antrenin, evinizin diğer alanlarından hiçbir farkı yok. Bu nedenle zeminde daha şık bir uygulama yapmalısınız. Parkeler sayesinde ev girişi dekorasyonunda daha dikkat çekici bir uygulama yapabilirsiniz. Eğer büyük bir antreniz yoksa yani küçük antre dekorasyonu yapacaksanız zeminde açık renk parkeler tercih ederek alanın daha geniş olduğu algısını oluşturabilirsiniz. Parkelerin tamamlayıcısı süpürgelikler de antrenin daha şık olmasını sağlayan dekorasyon unsurlarından biri. Sade bir zemin dekorasyonu uygulaması istiyorsanız parkelerinizin renginde, daha dikkat çekici bir uygulama istiyorsanız da parkenizin rengi ile kontrast oluşturacak süpürgelikleri tercih edebilirsiniz.

Antrenizi Renklendirmenin Kolay Yolları Var

Eğer antrede yeterli alanınız varsa mobilya seçimi de kullanışlı ve şık bir alan oluşturabilmek için değerlendirmeniz gereken antre dekorasyonu fikirleri arasında. Örneğin; AGT Profil sayesinde zevkinize uygun bir renge sahip, ilk bakışta kendine hayran bırakacak bir portmantoya sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra bir berjer ya da kanepe de antrede yer verebileceğiniz ve daha konforlu bir alan yaratma konusunda size yardımcı olabilecek mobilyalar. Ayrıca antreye bir boy aynası yerleştirerek alanı olduğundan daha büyük gösterebilirsiniz. Dilerseniz koltuğun bulunduğu alanı büyük, içerisinde sevdiğiniz bitkinin bulunduğu şık bir vazoyla süsleyebilir ve antrenizi doğal bir şekilde renklendirebilisiniz.

Bir cevap yazın