acarkon_logo_beyaz

Horozluhan Mahallesi Aşkale Sk. No 19, 42300 Selçuklu/Konya

+90 332 233 0224

bilgi@acarkon.com

Sosyal Medya

EVİNİZDE 2019’U YAŞAYIN: 2019 EV DEKORASYONU TRENDLERİ

Güzel dileklerimizi dileyip yeni bir yıla daha “Merhaba” dedik. Her yıl olduğu gibi bu yılda da pek çok yenilik bizi bekliyor ve hayatın pek çok alanında bu yeniliklere yer var! Peki, yeni yılın yenilik hissini evlerinizde de hissetmeye ne dersiniz? Nasıl mı? Elbette ki 2019’un ev dekorasyonu trendlerini evinizde uygulayarak! Şimdi, 2019 ev dekorasyonu modası hakkında bilmeniz gereken ayrıntıları sizinle paylaşmaya başlayalım.

Evinizde Yeni Renklere Yer Açın

Her yıl bazı renklerin, diğerlerinden daha ön plana çıktığı bir gerçek. 2019 dekorasyon trendlerinde ise özellikle beş rengin ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Canlı mercan, adaçayı yeşili ve her daim vazgeçilmez olan nötr tonlar; gri, siyah ve beyaz. Bu renklere, evinizin her alanında yer verebilir ve renkleri pastel tonlar ile kombinleyebilirsiniz. 2019 trendlerini evinizde güçlü bir şekilde uygulamak istiyorsanız da tercihinizi özellikle adaçayı yeşili ve 2019 Pantone rengi olan canlı mercandan yana kullanabilirsiniz.

Banyolarda ve mutfaklarda genellikle açık renkler tercih edilir. Fakat bu yıl özellikle banyolarda değişim rüzgârları esecek ve mat siyahın yılı olacak! Duvar, zemin kaplamalarınızda ya da banyo dolaplarınızda siyah rengi tercih edebilirsiniz. Siyahı, beyaz ile kombinleyerek bu yılın bir diğer trendi olan siyah-beyaz dekorasyonu banyolarınızda uygulayabilirsiniz. Mutfakta ise tercihinizi mat pastel tonlardan yana kullanabilirsiniz. AGT Soft Touch Panel ile yaptıracağınız banyo ve mutfak dolapları sayesinde 2019’un yansımalarına dikkat çekici ve kullanışlı bir şekilde evinizde yer vermeniz mümkün!

Doğayı Evinize Taşıyın

Evinizi daha huzurlu, daha doğal kılmak için bitkilerden sık sık yardım aldığınızı diğer bir deyişle doğaya evinizde yer verdiğinizi biliyoruz. Bu yıl ise evlerde daha çok bitkiye yer vermenin zamanı! Canlı bitkilere; seramik, örme ya da ahşap gibi doğal malzemelerin içerisinde yer vererek doğa vurgusunu daha güçlü kılabilirsiniz. Bunun yanı sıra, çiçek desenli duvar kağıtlarından da yararlanabileceğinizi belirtmeden geçmeyelim.

Doğayı evinize taşımak elbette sadece bitkilere yer vermek ve çiçek desenli duvar kağıtları uygulamak ile gerçekleşecek diye bir şey yok. Mobilya ve aksesuarlarda da doğanın izlerine yer verebilirsiniz. Örneğin doğa temalı tablolar duvar dekorasyonunuzu daha canlı kılabilir. Mobilyalarda da ahşap detaylara yer vererek doğa vurgusunu daha çok artırabilirsiniz.

2019 ev dekorasyonu fikirleri dâhilinde hem doğal hem de kullanışlı ürünlerin özel bir yeri var. Bu doğrultuda 2019 için doğal ahşabın yılı diyebiliriz. Özellikle 2019 mutfak dekorasyonunda doğal ahşabın yılı olacak gibi! Ahşap mutfak dolapları ya da raflar, mutfakta yer verilen ahşap detaylar evinizi 2019 ev tasarımı trendleri doğrultusunda dekore etmenize yardımcı olabilir. AGT paneller ya da AGT MDF-LAM ile doğal ve kullanışlı depolama alanlarına sahip olmanız mümkün.

Ev dekorasyonunda zemin dekorasyonunun katkısının büyük olduğunu unutmamak lazım. Modası hiç geçmeyen, evlere şıklık katan zemin dekorasyonunda parkelerin yeri bir ayrı. 2019’a evlerde doğa yansımalarının damga vurduğunu düşünürsek parkeler olmadan olmaz! Farklı renklere ve desenlere sahip doğal AGT parkeler sayesinde evinizin şıklığına şıklık katabilirsiniz.

Yaşam Alanınıza Enerji Katın

Kullandığınız renk paleti, yararlandığınız dekoratif ürünler elbette alanı daha hareketli ve enerjik göstermek için yardım alabileceğiniz şeyler. Fakat bunların yanında, alanı daha canlı kılmak için bu yıl özellikle geometrik ve tribal desenler karşımıza çıkacaklar. Peki, geometrik ve tribal desenlere yaşam alanlarınızda nasıl yer verebilirsiniz?

Eğer geometrik ve tribal desenleri evinizde dikkat çekici bir şekilde kullanmak isterseniz tercihinizi, bu desenlere sahip koltuk takımlarından duvar kağıtlarından ya da duvar dekorasyonuna katkı sağlayan seramiklerden yana kullanabilirsiniz. Özellikle mozaik duvarların mutfaklarda çok şık durduğunu ve bu kullanımının oldukça popüler olduğunu söyleyelim. Fakat tüm duvarları kaplamanın alanı sıkıcı gösterebileceğini ve yakalamak istediğiniz modern etkiden sizi uzaklaştırabileceğini unutmamalısınız. Bunun yerine bir duvarda mozaikleri yoğun bir şekilde kullanarak daha modern bir izlenim yaratabilirsiniz.

Amacınız sadece 2019 dekorasyon önerileri arasında yer alan ve evinize renk katacak olan bu fikri daha sade bir şekilde uygulamaksa kilim, halı, dekoratif minderlerde ya da fon perdelerinde bu desenleri tercih edebilirsiniz.

Kıvrımlı ve Kullanışlı Ürünlerden Yardım Alın

Evinizi, seçtiğiniz dekorasyon tarzına uygun bir şekilde dekore ederken ilk olarak renk paletine karar veriyor ve ardından da mobilya tercihinizi yapıyorsunuz. Mobilyaların evinizin şıklığı konusunda önemli bir payı olduğunu söylemek mümkün. Mobilyaların bu kadar önemli olduğunu düşünürsek dekorasyon trendlerinde de yerinin olması şaşırtıcı değil! Şimdi, özellikle 2019 salon dekorasyonu doğrultusunda nasıl mobilyalar tercih etmeniz gerektiğini anlatalım.

Eğer yeni mobilyalar almayı planlıyorsanız, 2019 ev dekorasyonu renkleri arasında yer alan adaçayı yeşili, gri ya da sarı gibi alanı hareketli kılacak pastel renk seçimlerinin yanı sıra, yerden tasarruf etmenizi sağlayacak çok amaçlı ürünleri seçebilirsiniz. Mesela yanına monte edilen katlamalı rafın açılmasıyla çalışma masası olarak da kullanılabilen bir kitaplığı çok amaçlı mobilyalara örnek verebiliriz.

Açıkçası 2019 yılında keskin şekillere evlerinizde pek yer yok. Kıvrımlı tasarımlara sahip ürünler ise bu yılın gözdesi. Gövdesi ya da detayları kıvrımlı olan mobilya takımlarının yanı sıra aydınlatma ürünleri, yemek masası, sandalyeler, sehpalar gibi seçimlerde de bu dekorasyon trendinden yardım alabilirsiniz.

Metal ve Kadife Ürünlere Evinizde Yer Açın

Metal ürünler, trend olacağının sinyallerini 2018’in dekorasyon modasında da vermişti. Siyah, altın rengi, gümüş rengi, roze altın rengi ya da bronz… Dekoratif ürünlerin yanı sıra mobilya ve diğer ev eşyasında da bu renklerin yeri vardı. Fakat geçtiğimiz yıllarda, farklı renklerdeki metal ürünleri buluşturmaktansa tek bir renk belirleyip evi bu şekilde dekore etmek ön plandaydı. 2019 yılında ise farklı renge sahip metal ürünleri bir araya getirip, dengeli ve şık bir alan yaratmak popüler. Fakat özellikle roze altının, bu yıl trend renk olarak daha üst sıralarda yer aldığını söyleyebiliriz. Mumluk, vazo, biblo, ayna, avize, lambader gibi ürünlerin yanı sıra mobilya detaylarında da roze altından yararlanabilir ve dikkat çekici bir atmosfer oluşturabilirsiniz.

Kumaş olarak ise bu yılın gözdesi kesinlikle kadife! Mobilyalarda, dekoratif minderlerinizde ya da fon perdelerinizde kadifeye yer verebilir ve evinizi 2019’a uygun bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Bir cevap yazın